Zalety i wady kwiatów sztucznych i prawdziwych

0
2635

W domu, mieszkaniu, lokalu kwiaty odgrywają dużą rolę. Dodają uroku, odświeżają powietrze. Mają wady i zalety i mogą być sztuczne i żywe. Przeczytaj, a na pewno kupisz jakieś do domu.

Kwiaty sztuczne – zalety

Wyglądają bardzo ładnie w doniczkach i nie tylko. Nie widać po nich, że są sztuczne. Nie wymagające podlewania kwiaty sztuczne w różnych kolorach i z zielonymi liśćmi ozdobią wnętrze. Wystarczy je czyścić z kurzu co jakiś czas. Nadają się do zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych i nie tylko. Nie wysypie się z nich ziemia, gdy upadną. Dostępne są różne gatunki sztucznych kwiatów do wyboru. Kupić można na próbę jeden lub kilka. Dzięki temu dowiesz się, czy chcesz je mieć na dłużej.

Kwiaty sztuczne – wady

Regularne czyszczenie z kurzu może zniechęcać, ale nie trzeba ich mieć wiele. Czasami widać sztuczność. Mogą się zniszczyć, gdy są źle wykonane. Nie zakwitną, nie mają zapachu, który czuć we wnętrzu. Odpowiednie dla alergików, którzy nie mogą mieć zbyt wielu roślin w domu. Kwiaty sztuczne to miły dodatek.

Kwiaty prawdziwe – zalety

Pachną, mają piękne zielone liście, kwiaty prawdziwe cieszą oko w domu i nie tylko. Występujące w wielu gatunkach kwiaty żywe to ładne kolory pasujące do wnętrza. W biurze, lokalu gastronomicznym i innych mogą stać kwiaty w doniczkach mniejszych lub większych. Wiszące lub stojące dodadzą uroku. Posadzić je można w ogrodzie, gdzie będą ładnie kwitnąć na naszych oczach. Poprawiają humor, gdy za oknem pada deszcz, śnieg, jest zimno. Odpowiednie gatunki żywych kwiatów kupić można wtedy, gdy jest sezon ich kwitnienia. Niektóre dostępne są cały rok. Warto wybrać ulubione żywe kwiaty dla siebie.

Kwiaty prawdziwe – wady

Trzeba je podlewać, gdy ziemia jest sucha. Niestety można o tym zapomnieć i kwiaty nie przetrwają. Czyścić także trzeba i stosować odżywki do kwiatów w celu zachowania ładnego wyglądu. Oprócz tego od czasu do czasu wymagają zmiany ziemi. Najlepiej kupować podłoże do kwiatów dostosowane do konkretnego gatunku. Inne do kaktusów, storczyków, a także uniwersalne.

Jak widać, kwiaty żywe i sztuczne mają wady i zalety. Wiele osób wybierze coś dla siebie wśród wielu gatunków dostępnych w sklepach. Większość roślin będzie miłym dodatkiem. Niezależnie od tego, czy będą sztuczne lub prawdziwe.

Leave a reply