Szanse Polski na Mundialu w Katarze 2022 – oceniamy!

0
367

Już niebawem cały piłkarski świat będzie emocjonował się tym, co wydarzy się na kontynencie azjatyckim. Mundial zbliża się ogromnymi krokami i choć przyzwyczailiśmy się do tego, że rozgrywany jest w okresie wakacyjnym, to jednak pora zimowa nie powinna odciągnąć od telewizorów największych fanów futbolu. Powinno się to dziać również dlatego, że na tym turnieju pojawi się nasza piłkarska reprezentacja. Warto ocenić jej szanse na tle przeciwników oraz posiadanego potencjału i aby się więcej dowiedzieć, zachęcamy do lektury poniższego tekstu.

Polska na tle grupowych przeciwników

Czy Polska ma grupę, z której można awansować? Owszem. Czy będzie ona łatwa? Z pewnością nie, ponieważ wylosowanie Argentyny i Meksyku nie będzie dla naszej kadry łatwymi przeprawami. Wydaje się, że Arabia Saudyjska, która uzupełnia to grono nie będzie drużyną, która będzie się liczyć w ostatecznym rozrachunku, ale ileż to razy przed turniejem mówiliśmy, że Korea Południowa słaba, Ekwador słaby czy Senegal również? Zdecydowanie najlepiej wychodzić z pełnym zaangażowaniem.

Jeżeli chodzi o Mundial 2022 terminarz dla naszej reprezentacji, to pierwszy mecz gramy z Meksykiem 22.11.2022, 4 dni później podejmujemy Arabię Saudyjską, a 30.11.2022 kończymy grupę meczem z Argentyną. Można założyć hipotetycznie, że po 2 meczach będziemy mieć 3 punkty, więc mecz z „Albicelestes” będzie spotkaniem o wszystko. Mecz otwarcia dla Polaków będzie więc niesamowicie ważny, natomiast należy powiedzieć, że Czesław Michniewicz jest dobrym selekcjonerem, który umie przygotować drużynę do turnieju, a dzięki jego otwartości oraz umiejętnościom trenerskim z pewnością można powiedzieć, że nasza kadra będzie odpowiednio przygotowana.

Największą bolączką jest to, że nie mamy wielkiej praktyki grania z ekipami z tamtej części świata. Nie graliśmy dawno z drużyną z Ameryki Południowej, Ameryki Północnej czy zachodniej Azji, w której położona jest Arabia Saudyjska. Poligon doświadczalny jest więc niewielki, jednak miejmy nadzieję, że nie będzie to ogromną wadą i na turnieju pokażemy się z dobrej strony.

Gdzie nasza reprezentacja może upatrywać silnych punktów?

Przede wszystkim nasz zespół musi stanowić monolit. Nie da się jechać na wielki turniej bez poczucia misji. Wydaje się jednak, że zarówno Michniewicz, jak i piłkarze są świadomi tego co może ich czekać. Jest to prawdopodobnie ostatni mundial dla takich piłkarzy jak Glik, Lewandowski czy Krychowiak, więc oni będą grać z pełnym przekonaniem, że jest to „ostatni dzwonek” i należy zagrać jak najlepiej.

Upatrując silnych punktów, nie można zapomnieć o jednym z najlepszych napastników świata, jakim jest Robert Lewandowski. To prawdziwa gwiazda naszej kadry i filar, bez którego ta kadra nie istnieje. Jako że sam Lewandowski meczu nie wygra, to istotne będzie wsparcie takich piłkarzy jak Szymański czy Zieliński, aczkolwiek ten drugi „lubi” się spalać psychicznie, więc wydaje się, że ciężar gry powinni brać na siebie inni zawodnicy. Michniewicz ma trochę czasu, żeby przygotować dobrą kadrę, więc wierzymy, że nadchodzący turniej będzie lepszy niż ten rozegrany w Rosji. Nie chcemy, żeby Euro 2016 było jedynym wyjątkiem, w którym możemy być dumni z naszej reprezentacji.

Leave a reply