Czy przerwy dylatacyjne należy usuwać?

0
1109

Przerwy dylatacyjne są naturalnym elementem konstrukcyjnym, które występują w budynku. Odpowiadają one za przenoszenie obciążeń. Nie każdy wie, że są one wykonywane celowo. Dzięki nim można zapobiegać odkształceniom oraz przesunięciom, które mogłyby stanowić poważny problem. Standardowych szczelin, których rozmiar jest zgodny z aktualnie obowiązującymi normami oraz standardami nie ma konieczności usuwać. Uszczelnienie jest jednak niezbędne, jeśli doszło do znacznego jej powiększenia.

Pomiar przerwy dylatacyjnej

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy przerwa dylatacyjna mieści się w normach, czy jest zbyt duża. Wiadomym jest, że samodzielne sprawdzenie tego parametru jest praktycznie niemożliwe. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że większość osób nie posiada doświadczenia, ani specjalistycznych urządzeń. Należy skorzystać z usług doświadczonej ekipy, która nie tylko zdiagnozuje nieprawidłowości, ale również je wyeliminuje. Osoby posiadające wiedzę budowlaną często decydują się na samodzielną realizację prac. Wbrew pozorom nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać, jednak liczy się tutaj dokładność.

Rodzaj wykonywanych prac

Kolejnym etapem jest określenie, w jaki sposób będą realizowane prace. Iniekcja dylatacji może być realizowana zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Wiele zależy od tego, jaki dostęp do przerwy dylatacyjnej posiadamy. Jeśli nie mamy pewności, czy omawiana czynność zostanie zrealizowana fachowo, to rozsądniej skorzystać z pomocy profesjonalistów. Niweluje to ryzyko popełnienia błędów, które nierzadko są bardzo drogie w eliminacji. Lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że problem nie będzie się pogłębiał.

Typ materiałów uszczelniających

Iniekcja dylatacji wymaga właściwego doboru środków uszczelniających. Jakość stosowanej chemii budowlanej należy postawić na pierwszym miejscu. W dużej mierze to właśnie ona odpowiada za otrzymane efekty. Istotna jest także żywotność wykorzystywanych preparatów. Marka Euroseal (http://www.euroseal.pl/iniekcja-dylatacji/) posiada zróżnicowaną ofertę, dzięki czemu dobór odpowiednich towarów nie będzie stanowić najmniejszego wyzwania. Proponowane produkty wyróżniają się nie tylko świetnymi właściwościami użytkowymi, ale również korzystną ceną. Taka inwestycja opłaca się najbardziej.

Leave a reply