Kto się nie skusi na delicje szampańskie ?

0
1892

Kto z nas nie zna wspaniałego smaku jednych z najbardziej cenionych deserów, którymi są delicje szampańskie ? Jest to słodki deser, który posiada trzy składniki w jednym ciastku. A każdy składnik jest wyjątkowo pyszny. Niezależnie, czy jest to ciasteczko biszkoptowe, czekolada, czy przepyszna owocowa galaretka. Delicje szampańskie trafią w każdy gust właśnie dzięki temu, że są trzyskładnikowe.

Ciastka te są produkowane od 1976 roku w Płoński. Pierwszym producentem tego wybornego deseru był Wedel. Wedel, to przedsiębiorstwo cukiernicze założone w 1851 roku przez Karola Wedla. Jest to najstarsza fabryka w Polsce wytwarzająca wyroby czekoladowe i cukiernicze.
Szkoda tylko, że nie każdy może pozwolić sobie na dowolną konsumpcję tych ciasteczek, ponieważ delicje należą do deserów wysokokalorycznych. Jedno ciastko zawiera około 55 kalorii. A w 100 gramach tego smakołyku znajduje się aż 570 kalorii. A więc osoby odchudzające się lub dbające o szczupłą sylwetkę muszą racjonować sobie ten smakołyk. Co nie znaczy, że w ogóle nie wolno im tknąć delicji. Jak najbardziej mogą się rozsmakowywać tymi ciasteczkami, lecz muszą to robić w ograniczonej ilości.

Choć delicjami szampańskimi delektują się ludzie już od ponad czterdziestu lat, to nigdy się im nie przejadły i nie znudziły. Nie schodzą ze stołów w polskich domach i nie tylko w polskich. Można je nabyć w sklepach, co najczęściej czynimy. Ale można je również spróbować wykonać w domu. Choć zapewne nie wyjdą tak, jak te wedlowskie. Bo te są wyjątkowe dzięki specjalnie opracowanej recepturze. I choć delicje szampańskie są kaloryczne, bo posiadają dużo węglowodanów, sporo tłuszczu i dużo białka. Jednak co jakiś czas każdy z nas może pozwolić sobie na zjedzenie kilku ciasteczek.

Warto omówić także samo opakowanie delicji szampańskich. Jest ono kolorowe i posiada zdjęcie ciastek. Dzięki czemu przyciąga wzrok i sprowadza apetyt. Opakowanie ciastek jest szczelnie zamknięte i przystosowane do wielokrotnego zamykania. Ponadto ciastka znajdują się w specjalnej prostokątnej blaszce, która zabezpiecza je przed łamaniem i kruszeniem. Jak również umożliwia łatwe sięgnięcie po ciastko. A na dodatek stanowi wygodny pojemnik, który zawsze można z ciastkami postawić na stole bez przekładania ich na talerzyk.

Leave a reply