Pościel idealna na ciepłe letnie noce

0
1394

Ciepłe noce sprawiają, że instynktownie szuka się tego, co kojarzy się z chłodem. Dlatego chętnie wybiera się na lato pościel w chłodnych kolorach. Tkanina powinna przepuszczać powietrze. To gwarantuje pościel z bawełny. Taka tkanina i chłodne barwy to idealne połączenie na letnie noce.

Na lato najlepsza pościel bawełniana

Latem organizm bardziej się poci. Dotyczy to także czasu snu. Dlatego pościel na lato musi być uszyta z włókien przepuszczających powietrze. Można wybrać bawełnianą, bo ma taką właściwość, nie jest droga i jest jej duży wybór w sklepach. Pościel bawełniana może mieć różne sploty. Typowa to ta o splocie płóciennym. Na lato pasuje także cienka połyskliwa satyna. Kiedy są duże upały, unika się włączania żelazka. Na taki czas można wybrać np. komplet pościeli szarej, której nie trzeba prasować. Taką właściwość ma kora.

Spokojny sen w niebieskiej pościeli

Najlepszy kolor pościeli to jeden z chłodnych. Szarość to modny wybór, ale najpopularniejszy kolor to niebieski. Jest to doskonały wybór na lato i dlatego, że pościel niebieska jest chłodna, i dlatego, że kojarzy się z wypoczynkiem, niebem, wodą. Pasuje ten kolor bardzo do letniej pory. W dodatku to barwa, która uspokaja. Taka pościel bawełniana gwarantuje spokojny, błogi sen. Wybiera się pościel niebieską dla wrażenia chłodu i spokoju. Warto też o niej pomyśleć, jeśli zamierza się wzbogacić sypialnię o morskie klimaty.

Inne kolory poszwy i poszewek na lato

Szarość także wywołuje wrażenie chłodu. Jeśli miałaby to być pościel na lato, to można nawet poszukać takiej w srebrnym odcieniu. Ta daje największe wrażenie chłodu. Jeśli w takim odcieniu jest komplet pościeli szarej, to wrażenie to podobne jest do mocy koloru niebieskiego. Inne dobre wybory kolorystyczne to chłodne odcienie zieleni i fioletu. Biała poszwa i poszewka to także znakomity wybór. Nie ma takiego wrażenia chłodu, jakie daje pościel niebieska, ale jest wrażenie świeżości. By sen w białej pościeli był bardziej przyjemny, można wybrać taką we wzory.

Pościel z bawełny płócienna albo satynowa to znakomity wybór na lato. Ta z kory to także ciekawa propozycja. Jeśli jeszcze pościel ma chłodne kolory, to jest idealna na lato.

Leave a reply