Angielski dla dzieci

0
289

W dzisiejszym świecie umiejętność posługiwania się językiem obcym najczęściej właśnie angielskim postrzegana jest jako oczywista oczywistość. Rodzice powinni położyć szczególny nacisk na rozwój językowy swoich pociech, biorąc pod uwagę nie tylko lepsze perspektywy w znalezieniu przez nie pracy, ale i pewność siebie oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów międzykulturowych. Sprawdźmy, co daje umiejętność mówienia po angielsku i jak ją rozwijać.

Lepsza znajomość języka to szersze horyzonty

Język poszerza rozumienie świata. Nie bez powodu ludzie o bogatym słownictwie lepiej odnajdują się w rzeczywistości – potrafią nazwać zjawiska i procesy zachodzące w świecie mediów, w kulturze, w codziennych praktykach życia społecznego. Wystarczy przysłuchać się osobom oczytanym, pisarzom, wykładowcom akademickim, profesjonalnym mówcom; język kreuje rzeczywistość, pozwala przekazywać treści, porządkować je, selekcjonować, profilować. Dobrze jest rozwijać język rodzimy, na równi z językiem obcym. Jeśli uda nam się przełamać barierę językową w mowie i w piśmie, zyskujemy nie tylko satysfakcję wynikającą ze znajomości obcych słówek i systemu gramatycznego – zyskujemy przewagę nad informacjami, jakie do nas docierają. Zamiast polegać tylko na lokalnych źródłach wiedzy, możemy sięgnąć do źródła danych newsów – na przykład poprzez oglądanie zagranicznej telewizji. Angielski nazywa się czasem współczesną łaciną.  Spójrzmy, jak wiele terminów przeniknęło do naszego języka w ciągu ostatniej. Popularność tego języka będzie rosła, dlatego chcąc zapewnić przyszłym pokoleniom lepszy start i orientację w świecie, już teraz pomyślmy o angielski dla dzieci.

Czym różnią się kursy angielskiego od zwykłych szkolnych zajęć?

Ktoś powie, że to, co oferuje szkoła, absolutnie wystarczy. Trzy lekcje angielskiego w tygodniu to aż nadto. Niestety rzeczywistość jest okrutna. System szkolnictwa nastawiony na ciągłe egzaminowanie, czyli wykuwanie określonej partii materiału, aby już nigdy do niego nie powrócić, nijak zaszczepi w dziecku chęć rozwoju językowego. Same regułki gramatyczne nie wystarczą. Potrzeba zachęcić uczniów do samodzielnej nauki, pokazując im, że mogą posługiwać się językiem obcym na co dzień i nie będą z tego rozliczani przez pryzmat stresującego systemu punktowania. Na https://leaderschool.pl/lodz/ dzieci uczą się poprzez zabawę; poprzez gry, bajki i nowoczesne technologie, tak aby szybko i efektywnie dziecko przyswoiło sobie proces nauczania języka.

Jak jeszcze wspomóc naukę?

Uczyć można się w każdej chwili. Trening języka obcego powinien wyglądać tak jak nauka języka rodzimego. Dziecko poznaje swój język poprzez pytanie: co to jest? Poprzez rozmowę z dorosłymi, którzy na bieżąco korygują jego wymowę i odmianę cząstek gramatycznych. Poprzez pisanie pierwszych podstawowych słówek jak nazywanie członków swojej rodziny.

Jeśli twój angielski nie stroi na tak wysokim poziomie, jak polski, nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczyć się razem ze swoją pociechą. Celem wzmocnienia efektów kursów możesz utrwalić efekty nauki poprzez:

  • Czytanie razem z dzieckiem;
  • Słuchanie i oglądanie bajek po angielsku;
  • Śpiewanie anglojęzycznych piosenek;
  • Studiowanie razem z dzieckiem materiałów dydaktycznych udostępnionych przez szkołę językową.

Jak zatem widać, sposobów na naukę jest wiele. A im szybciej zaczniemy, tym szybciej usłyszymy efekty.

Język obcy pod okiem fachowców

Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo pomocna może być nauka języka obcego pod okiem doświadczonego nauczyciela. Czasem może nam się wydawać, że nasz potencjał jest zbyt niski, jednak wynika to jedynie z tego, że poprzednio nikt nie pokazał nam, w jaki sposób możemy się efektywnie uczyć.

Dlatego warto udać się na kurs językowy. Wówczas poznamy naukę z zupełnie innej perspektywy. Być może będziemy nawet zdziwieni tym, jak szybko osiągamy progres.

Leave a reply