Czy można wysłać paczkę do Szwecji? Sprawdzamy, jak to zrobić!

0
502

Paczki z Polski można wysłać praktycznie w każdy zakątek świata, w tym krajów do skandynawskich, jednak w zależności od kierunku i środka transportu, zmieniają się czas dostarczenia i koszt przesyłki. Jak wysłać szybko paczkę do Szwecji i co wpływa na koszt jej nadania? O tym i innych aspektach dotyczących wysyłki przesyłki do Szwecji przeczytasz w poniższym tekście.

Ceny paczek do Szwecji – drogą morską i powietrzną

Ile kosztuje wysłanie paczki do Szwecji? Przesyłki można wysłać na dwa sposoby. Pierwszym jest podróż paczki statkiem. Cena takiej usługi nie przekracza 150 złotych, a czas oczekiwania to koło 4 do 6 dni roboczych. Drugą możliwością jest wysyłka paczki samolotem, tego typu rozwiązanie jest nieco droższe, lecz czas dostarczenia przesyłki jest krótszy o połowę. Koszt nadania przesyłki do Szwecji samolotem nie powinien przekroczyć 250 PLN. 

Szybka paczka do Szwecji – jakie są możliwości?

Jedynym szybkim sposobem wysyłki paczki do Szwecji jest wybór opcji „priorytet”, dostępnej w każdej firmie kurierskiej. Wysłana tym sposobem paczka nie tylko dotrze do adresata w ciągu 2 do 3 dni, ale też np. w sobotę, co dla wielu osób pracujących za granicą jest bardzo wygodne. Tak wysłana paczka do Szwecji podróżuje samolotem i mimo nieco wyższego kosztu coraz więcej osób decyduje się na priorytetową wysyłkę.  

Przed wysłaniem paczki warto porównać ceny i ofertę kilku firm kurierskich, by móc wybrać najbardziej odpowiednią i korzystną opcję. Nie tylko sprawdzenie i wybranie najlepszej oferty, ale i wysłanie paczki do Szwecji za pośrednictwem jednego z kilku czołowych kurierów w Polsce jest możliwe dzięki firmom, takim jak Euro-Paka.pl

Czy można wysłać paczkę do Szwecji zawierającą każdy produkt?

Skoro już wiadomo, ile kosztuje wysłanie paczki do Szwecji, warto dowiedzieć się, czym można do niej zapakować absolutnie każdą rzecz. Tego typu kwestie regulowane są wewnętrznymi przepisami firm kurierskich, różnego rodzaju restrykcjami obowiązującymi w Unii Europejskiej oraz przepisami prawa szwedzkiego. 

W przesyłce do Szwecji z całą pewnością nie mogą znaleźć się:

 • zwierzęta,
 • środki chemiczne, 
 • materiały wybuchowe, 
 • środki odurzające (w tym narkotyki), 
 • środki żrące, 
 • antyki i dzieła sztuki,
 • leki,
 • pieniądze,
 • broń i amunicja,
 • biżuteria.

Ponadto w takich przesyłkach nie powinno się przewozić żywności, która wymaga specjalnych warunków transportu i temperatury. Jeżeli jest taka potrzeba, w paczce do Szwecji można wysłać suchy prowiant.

Czy do Szwecji można przewozić meble – paczki niestandardowe

Meble wysyłane do Szwecji najczęściej podróżują drogą lądową. Ich wycena jest indywidualna i zależy od wielu czynników. Jednak nie każda firma kurierska podejmie się tego zadania. Jeśli uda się taką znaleźć, trzeba liczyć się z wyższym kosztem sięgającym kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych i wydłużonym czasem dostarczenia zamówienia.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Szwecji z dodatkowymi opcjami?

Usługi śledzenia lokalizacji paczki czy powiadomienia sms stały się darmową codziennością firm kurierskich. Tego typu opcje zachęcają do wyboru danej firmy przez klienta. Jednak inne dodatkowe usługi mogą wpłynąć na ostateczną cenę paczki. Są to między innymi:

 • zmiana daty lub adresu dostawy,
 • ubezpieczenie paczki,
 • doręczenie do rąk wskazanej osoby,
 • doręczenie w weekend.

Jednak wybór nawet kilku wyżej wymienionych opcji nieznacznie wpłynie na ostateczny koszt, zatem paczka o standardowych w wymiarach i wadze do 30 kg zazwyczaj zmieści się w przedziale cenowym między 140 a 170 złotych.

Leave a reply