Portfele mobilne do kryptowalut

0
911

Portfele do kryptowalut są to miejsca służące do przechowywania i zapisywania klucza prywatnego. Czyli ciągu znaków, który służy do wysyłania wirtualnej waluty bezpośrednio na portfel. Jednak to, co widzimy na koncie są to tylko liczby. Wirtualna waluta nie jest na nim fizycznie. Niestety do każdej kryptowaluty potrzebujemy innego rodzaju portfela. Nie ma możliwości, aby wszystkie wirtualne waluty mieściły się na jednym koncie. Jest to spowodowane problemami technicznymi, gdyż każda waluta działa inaczej, ponieważ posiada ona inny autonomiczny system. 

Rodzaje portfeli do kryptowalut 

Portfel kryptowalut online – jest to rodzaj portfela, który nie do końca jest bezpieczny, gdyż cały czas podjęty jest do internetu umożliwiając w ten sposób osobom niepożądanym przejęcie klucza, a co z tym się wiąże dostęp do naszego konta. Gdy decydujemy się na tego typu konto powinniśmy zwrócić uwagę na zabezpieczenia, które oferuje nam firma odpowiedzialna za portfel. 

Portfele online dzielimy na:

Mobilne – jest on dostępny w postaci aplikacji na telefon lub tablet. Pozwala nam on na dokonywanie szybkich transakcje np. w sklepie czy restauracji. 

Desktopowe – jest to rodzaj aplikacji, którą pobieramy bezpośrednio na komputer, ale możemy nasze konto obsługiwać też za pomocą strony internetowej na urządzeniu mobilnym. Niestety jedyną i dla nie, których bardzo ważną wadą jest to, że w takim przypadku nie posiadamy kontroli nad swoimi cyfrowymi walutami, gdyż nie mamy dostępu do prywatnych kluczy. Tego typu portfel polecany jest dla osób, które chcą handlować małymi ilościami kryptowalut i zależy im przy tym na czasie.

Portfele mobilne 

Portfele mobilne do kryptowalut najczęściej obsługują Bitcoin. Istnieją w postaci aplikacji na  urządzenia mobilne. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób inwestujących w kryptowaluty i chcących łatwo przeprowadzać transakcje z ich udziałem za pomocą kodów QR. 

Portfele mobilne do kryptowalut dostępne w formie aplikacji to:

  • Coinomi 
  • Jaxx 
  • Mycelium 
  • Change 
  • Bitcoin wallet 

Bitcoin wallet 

Portfel mobilny do kryptowalut, który jest łatwy w obsłudze, stabilny. Wyróżnia się on  wysokim poziomem bezpieczeństwa. Cel takiego portfela to zachowanie jak największej anonimowości podczas dokonywania transakcji.  Za jego pomocą możemy przechowywać zebrane Bitcoiny oraz dokonywać transakcji kupna, oraz sprzedaży.

Mycelium 

To bardzo prosty jednocześnie szybko działający portfel mobilny do kryptowalut, który pozwala na odbieranie orz wysyłanie naszej wirtualnej waluty. Wyróżnia się on tym, że możemy tutaj zarządzać kilkoma walutami, a nie każdy portfel oferuje nam taką opcję.   

Leave a reply