Jak działa płyta indukcyjna? Czy warto w nią zainwestować?

0
1157

Zastanawiasz się, jaka płyta indukcyjna będzie najlepsza? Rozważasz wymianę tradycyjnej kuchenki? Przed podjęciem ostatecznej decyzji poznaj zarówno zalety, jak i wady opisywanego rozwiązania. Faktem jest, że gotowanie indukcyjne jest dla wielu osób proste oraz przyjemne. Oczywiście należy pamiętać, że wymaga ono stosowania specjalistycznych garnków, co dla niektórych może stanowić utrudnienie. Ostateczna decyzja to kwestia bardzo indywidualna.

Wydajne działanie

Zasada działania płyty indukcyjnej nie jest skomplikowana. Indukcja elektromagnetyczna sprawia, że podstawa garnka na przykleja się, ani nie przypala. Ponadto obszar grzewczy występuje wyłącznie tam, gdzie naczynie styka się z powierzchnią płyty. Pozwala to zaoszczędzić sporą ilość energii. Podwyższona wydajność to tylko jedna z wielu zalet. Mogłoby się wydawać, że konieczna jest wymiana posiadanych garnków, które nie są przystosowane do indukcji, jednak nie jest to prawdą. W sprzedaży znajdziemy podstawki, jednak w pierwszej kolejności należy upewnić się, czy taki zakup w ogóle się opłaca.

Łatwe czyszczenie

Czyszczenie kuchenki gazowej nie należy do najprzyjemniejszych, czy też najbezpieczniejszych czynności. Właśnie dlatego płyty indukcyjne wydają się być doskonałą alternatywą. Utrzymanie optymalnego poziomu higieny nie będzie stanowić żadnego problemu. Należy jednak zachować ostrożność. Przede wszystkim nie zaleca się stosowania gębek o chropowatej powierzchni, która mogłaby zarysować płytę indukcyjną. Ponadto dobrze jest zainwestować w dedykowany preparat czyszczący, który jest relatywnie tani.

Bezpieczne użytkowanie

Podczas gotowania nie nagrzewa się cała powierzchnia płyty indukcyjnej, co chroni przed poparzeniem. Ma to znaczenie w przypadku, gdy posiadamy dzieci, które nieświadomie mogłyby chwycić się gorącej powierzchni. Oczywiście nowoczesne modele posiadają szereg skutecznych zabezpieczeń, które uniemożliwiają przypadkowe uruchomienie. Wystarczy jedynie wprowadzić kod, aby uchronić malucha przed poważnym wypadkiem. Zastanawiasz się, jakie urządzenie wybrać? Sprawdź ranking płyt indukcyjnych, w których można znaleźć wyłącznie polecane modele.

Optymalna cena

Mogłoby się wydawać, że zakup płyty indukcyjnej to ogromny wydatek. Nic bardziej mylnego! Bez większych trudności można znaleźć model tani, a zarazem funkcjonalny. Ponadto średnia cena omawianego urządzenia cały czas spada, a więc niemal każdy może pozwolić sobie na zakup. Oczywiście decyzji o wyborze konkretnego modelu nie należy podejmować zbyt pochopnie. Najważniejsze są parametry użytkowe, ponieważ to one decydują o komforcie eksploatacji. Warto sprawdzić także opinie wystawione przez użytkowników – istnieje duże prawdopodobieństwo, że okażą się one pomocne.

Sprawdź ranking płyt indukcyjnych na najlepszy-ranking.pl!

Leave a reply