Dekoracje do pokoju dziecka, czyli nie tylko pluszowe misie

0
1083

To ważne, żeby dziecko miało swoją prywatną przestrzeń, w której czuje się swobodnie, dlatego jego pokój powinien być jego małym królestwem, pełnym zabawek i książeczek. Jednak gdyby pozwolić dziecku samemu zadbać o wystrój, mogłoby się okazać, że według niego najpopularniejsze trendy w aranżacji wnętrz to ściany popisane kredkami świecowymi i klocki wysypane na dywan. Dlatego przynajmniej w tych pierwszych latach, o organizację dziecięcej przestrzeni musisz zadbać Ty. 

Dekoracje do pokoju dziecka – zanim zaczniesz, zrób porządek 

Wyposażenie pokoju dziecięcego zazwyczaj z zasady jest kolorowe i urocze. Dziecięce ubranka, pluszowe maskotki, lalki i różne zabawki są urocze i same w sobie mogą stanowić dekoracje, pod warunkiem jednak, że w pomieszczeniu panuje porządek. Zadbaj o to, by misie i pieski, laki i samochodziki miały swoje miejsce. Wstaw skrzynkę na zabawki, zamontuj półeczkę na książki i jeśli chcesz uniknąć ubrudzonej podłogi, zorganizuj specjalne miejsce do rysowania. Praktyczną i uroczą ozdobę pokoju dziecięcego stanowić będzie także kolorowy kosz na śmieci, przypominający zwierzątko np. żabkę, świnkę lub kotka. Dzięki temu unikniesz „dekoracji” w postaci sreberek i papierków po słodyczach. 

Dekoracje do pokoju dziecka – zagospodaruj ściany 

W dziecięcym pokoju wazon z kwiatami czy porcelanowe figurki to ryzyko, że dziecko stłucze ozdobę i przy tym jeszcze się skaleczy. Klasyczne ozdoby nie sprawdzają się w przestrzeni, w której dziecko ma czuć się swobodnie i bezpiecznie się bawić. Najlepiej więc wykorzystać przestrzeń na ścianach i powiesić na nich plakaty z jakąś ładną grafiką, która doda pomieszczeniu uroku i sprawi, że wnętrze stanie się przyjazne. Przejrzyj plakaty na tej stronie https://posterilla.pl/ i zobacz, które cieszą się największą popularnością w dziecięcych pokojach. Pomyśl też co mogłoby spodobać się maluchowi. Może grafika z jego ulubionym zwierzakiem albo zabawny napis? Skomponujcie razem małą galerię w pokoju i cieszcie się dekoracjami, które nie będą zawadzać podczas zabawy. 

Leave a reply