Biznes z wykorzystaniem LEAN i Six Sigma

0
393

Bolączką niejednej organizacji są rosnące koszty produkcji bądź koszty dostarczenia danej usługi, które nie przekazują potencjalnym klientom produktu/usługi o najwyższej jakości. Optymalizacja posiadanych zasobów jest kluczowa w zmianach, a także sama zwinność biznesu.

Lean Manufacturing

Zasady Lean Manufacturing już od dłuższego czasu są propagowane wśród przedsiębiorców. Głównym założeniem Lean jest zminimalizowanie marnotrawstwa. Jest ono rozumiane wielorako.

Może to być marnotrawstwo materiałów, pieniędzy, czasu, zasobów ludzkich. Jak widać możemy wyróżnić co najmniej cztery zakresy, w których istnieje potencjał optymalizacyjny, a katalog możliwości nie jest zamknięty. Nawet bez fachowej wiedzy na tej podstawie możemy wysnuć wnioski, że celem samym w sobie jest wyprodukowanie przedmiotu w jak najkrótszym czasie, przy zoptymalizowanym wykorzystaniu materiałów, przy niskich nakładach ludzkich, który przyniesie firmie wymierną korzyść finansową.

Wprowadzając optymalizacje w duchu Lean możesz tylko zyskać. Pakiet korzyści znajdziesz klikając w link: https://operatorsystems.pl/operator/co-mozesz-zyskac/.

Six Sigma

O ile Lean skupia się na produkcji towarów i usług, o tyle Six Sigma kładzie nacisk na doskonalenie procesów produkcyjnych oraz kontroli ich jakości. Eliminowanie błędów, uchybień, defektów poprzez dostarczanie produktów bądź usług o najwyższej jakości, to główne założenia filozofii Six Sigma.

Filozofia Six Sigma wymaga zastosowania odpowiedniego oprogramowania do kontroli jakości i nie jest możliwe wykonywanie jej naocznie. Wzrokowa ocena jakości jest domeną manufaktur, gdzie tworzy się produkty w detalicznych ilościach, a nie hurtowych, jak ma to miejsce w wielkich korporacjach. Spełnienie oczekiwań jakościowych zapewniają dostawcy oprogramowania z Operator System https://operatorsystems.pl/nasza-platforma/zapewnianie-jakosci/. Witryna internetowa Operator System jest skarbnicą wiedzy na temat optymalizacji procesów produkcyjnych oraz rozwiązań, jakie można zaimplementować w przedsiębiorstwie.

Leave a reply