7 nawyków ludzi bogatych

0
1274

Dlaczego biedni pozostają biedni i co robią bogaci co odróżnia ich od biednych? Dyrektorzy wykonawczy, właściciele dużych firm, milionerzy organizują swój plan dnia zupełnie inaczej niż ludzie biedni. Oto siedem nawyków ludzi bogatych.

Ćwiczenia fizyczne.

Codziennie ćwiczenia przynoszą korzyści nie tylko w budowaniu świetnej sylwetki. Badania pokazują, że codzienna aktywność fizyczna kształtuje nasz umysł i wzmacnia koncentrację.

Wczesne wstawanie.

Wstając wcześniej jesteśmy w stanie zrobić więcej niż przeciętny człowiek, który budzi się o 7. 00 i w pośpiechu biegnie do pracy. Większość z nas jest najbardziej produktywna własnie rano, więc dlaczego nie wstawać kilka godzin przed pracą i zrealizować kilka zadań zaplanowanych na ten dzień.

Ograniczenie telewizji.

Przeciętny człowiek spędza kilka godzin dziennie na oglądaniu telewizji, która zabiera mu cenny czas, który mógłby zostać wykorzystany dużo efektywniej. Osoby bogate spędzają średnio tylko 1, 5 godziny dziennie na oglądaniu telewizji co daje im dodatkowy czas na inne czynności.

Planowanie dnia.

Ustanowienie codziennej listy zadań to jeden z najbardziej znanych nawyków bogaczy, który odróżnia ich od biednych. Planując swój dzień jesteś w stanie wykonać o wiele więcej zadań. Oczywiście nie zawsze musisz zrealizować 100% zadań, które sobie wyznaczyłeś. Wystarczy zrealizować 90% zadań z listy aby osiągnąć dodatkową motywację do dalszych działań.

Ustanawianie długoterminowych celi.

Ludzie biedni często mają życzenia, lecz nadal są to tylko życzenia. Często marzą o staniu się bogatymi, jednak nie podejmują żadnego aktywnego działania w tym kierunku. Postaraj się ustanowić realistyczny cel, który postarasz się zrealizować w ciągu roku. Najważniejszy element tego celu to to, aby został on zapisany na kartce, ponieważ element pisemny tego celu wzmocni w Tobie dążenie do jego osiągnięcia.

Czytanie.

Badania pokazują, że 80% bogatych czyta przynajmniej 30 minut dziennie. Oczywiście są tacy, którzy czytają nawet 3 godzinny dziennie. Bogaci czytają średnio 15 książek rocznie, natomiast biedni czytają średnio 1, 5 książki rocznie. Czytając literaturę fachową ze swojej dziedziny stajesz się ekspertem w swoim fachu, a czytając teksty spoza swojej dziedziny wzmacniasz swoje CV o dodatkowe umiejętności.

Firma w Internecie

Szukasz odpowiedniego miejsca w sieci internetowej, w którym umieścisz informacje o swojej firmie? Może rozglądasz się za odpowiednim profesjonalistą, który przeprowadzi remont kuchni, za wakacyjnym pensjonatem czy za dentystą? Odwiedź Zachodniopomorski Katalog Firm. Możesz skorzystać z mapki, dzięki której w łatwy sposób wyszukasz punkty znajdujące się w Twoim bliskim otoczeniu lub z systemu kategorii, który dzieli firmy w przejrzysty sposób. W całym wachlarzu różnorodnych firm wielu specjalności z pewnością znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Leave a reply