Pomoc dla frankowiczów

0
893

Genezą problemu frankowiczów są dwa niezwykle ważne z ich perspektywy wydarzenia. Jedno z nich to zaciągnięcie kredytu we frankach szwajcarskich co było możliwe w polskich bankach przed rokiem 2015. Drugie wydarzenie to pewna decyzja Szwajcarskiego Banku Narodowego z 15 stycznia 2015 roku. W wyniku tej decyzji diametralna zmiana kursu szwajcarskiej waluty stała się potężnym problemem dla polaków z frankowymi kredytami na mieszkanie, remonty oraz inne ważne inwestycje.

Możliwości frankowiczów w Gdyni

Kredyty frankowe stały się ogromnym problemem dla dużej liczby obywateli naszego kraju. Zwiększyło się saldo całego kredytu. Na nic zdały się zapewnienia doradców finansowych w bankach, że frank szwajcarski jest bardzo stabilną walutą i jest to najbardziej bezpieczny wariant. Polacy w tamtych czasach podczas zawierania kredytów w szwajcarskiej walucie decydowali się w dużej mierze na kredyty hipoteczne. Gdynianie jako przedstawiciele dużego polskiego miasta również wzięli ten problem na barki. Możliwości, które mają dzisiaj osoby zadłużone to między innymi usługi kancelarii prawnych. Często zdarzają się sytuacje wygranych spraw sądowych z polskimi bankami.

Lektura blogów frankowych

Internet jest siłą. Wielu ludzi dotknął podobny problem. Internauci dzielą się swoją wiedzą i nabytym w sprawie doświadczeniem na prowadzonych blogach typu https://www.stop-frank.pl/artykuly. Często też ludzie, którzy zaciągnęli kredyty frankowe, zrzeszają się w internetowe grupy wsparcia. Razem niejednokrotnie łatwiej jest rozwiązywać problemy i wzajemnie wskazywać sobie na przykład kancelarie prawne godne zaufania. Wiedza jest bardzo ważnym elementem rozwiązania problemu frankowego.

Bezpłatna analiza umowy kredytowej

Kancelarie adwokacie w Gdyni w ramach wykonywanych usług podejmują się pomocy frankowiczom. Wiele z nich oferuje bezpłatną analizę umowy kredytowej. Adwokaci reprezentują swoich klientów w sądowych procesach opartych na założeniu nieważności umowy. Prawnik bardzo często dostrzega w dokumencie tak zwane klauzule abuzywne (inaczej niedozwolone). Pole działania dla adwokata jest wtedy bardzo duże, ale wymaga to przeanalizowania treści umowy.

Bezpłatne wykonanie wyliczeń korzyści finansowych

Prawnik może nieodpłatnie obliczyć opłacalność podjętej współpracy dla klienta. Skuteczność działań prawnych wykonywanych przez kancelarie w tym kierunku jest wysoka. Dokładne przeliczenie korzyści finansowej dla klienta pozwala osobie zadłużonej snuć prognozy na temat dalszej sytuacji ekonomicznej. Bezpłatna usługa pozwala również zastanowić się, czy przejęcie sprawy przez adwokata jest dobrą decyzją.

Odpłatne prowadzenie sprawy przez adwokata, któremu frankowicze zlecają sprawę

Wejście na drogę sądową przeciwko bankowi jest poważnym przedsięwzięciem. Kancelarie prawne mają wiele sukcesów w wygranych sprawach. Czasami dochodzi do odfrankowienia kredytu, a niejednokrotnie do unieważnienia umowy. W sądach adwokaci wykorzystują istnienie niedozwolonych zapisów zawartych w treściach umów z bankiem oraz bazują na swoim doświadczeniu w podobnych sprawach.

Wspomniane wyżej usługi są możliwe do wykonania u gdyńskich adwokatów. Pomoc frankowiczom w Gdyni i innych miastach to ważny temat, który często podejmują media. Nic dziwnego, gdyż dezinformacja udzielana podczas udzielania kredytów nie jest winą osób poszkodowanych. Kancelarie adwokackie wielu osobom bardzo pomogły przy rozwiązaniu omawianego problemu.

Leave a reply