5 wydatków, które możesz wyciąć natychmiast

0
834

Oszczędności są super. To one zapewniają nam spokój, dają pewność siebie i pozwalają na dalsze czerpanie z nich zysków. Nie da się ukryć, że pieniądz robi pieniądz, co najprościej znaczy, że jeśli masz środki, możesz je korzystnie inwestować i twój dochód systematycznie rośnie. Trudne czasy to wyjątkowy moment, w którym doceniamy oszczędności.

Negocjowanie umów za dostawy usług

Nie każdy wie, że sprzedawcy usług telefonicznych czy telewizyjnych, dzielą swoich klientów na kilka grup. Najbardziej atrakcyjni z nich, to ci, którzy nie analizują umów, nie sprawdzają rachunków i nie zastanawiają się nad ty, ile płacą i czego potrzebują. Beztrosko zamawiają pełne pakiety, ponad 300 kanałów telewizyjnych, przy czym w finale oglądają trzy ulubione. Najtrudniejsza jest walka o utrzymanie klienta lub pozyskanie nowego. Sprawdź, czy przypadkiem twoja umowa się nie kończy i spróbuj trafić do tej grupy. Da ci to spore pole do negocjacji warunków umowy na korzystniejsze.

Zrezygnuj ze spotkań w mieście

Mamy w tym już sporą wprawę i powoli oduczamy się wychodzenia do miasta, po to, aby coś zjeść czy kupić kawę w drodze do pracy. To dobrze, bo takie wydatki są nam praktycznie zbędne i można z nich zrezygnować na stałe. Jeśli policzysz, że każda kawa kupiona w drodze do pracy kosztuje 5 złotych, a ty pracujesz przez 20 dni, właśnie w twojej kieszeni została stówka. Kolacja w restauracji, zwłaszcza gdy jest miło i spotkanie się przeciąga to także spore koszty. Równie dobrą przygotujesz w domu, a jeśli zaangażujesz znajomych we wspólne gotowanie, zjesz być może ciekawsze potrawy, za dużo mniejsze pieniądze.

Pij wodę z kranu

W większości miast, woda w naszych kranach jest znakomitej jakości. Tę w butelkach kupujemy raczej z nawyku niż potrzeby smaku. To nie tylko wyrzucone w błoto pieniądze, ale też miliardy plastikowych butelek zalegających na śmietnikach. Wystarczy raz zainwestować w bidon, aby mieć stały dostęp do czystej wody.

Przesiądź się na rower

Jeśli masz samochód, zrób to natychmiast. Utrzymanie auta to nie tylko paliwo, ale też koszt ubezpieczenia i bieżących napraw. Komunikacja miejska jest sporo tańsza, a najtańszy i zarazem najzdrowszy będzie rower. Nie tylko zadbasz o swoje oszczędności, ale też o zdrowie. Pamiętaj, że zatroszczysz się także o środowisko.

Przejrzyj szafę i ogranicz zakupy ubrań

Wiosna i czas to dwa czynniki, które sprzyjają przejrzeniu swojej garderoby. Zastanów się, co naprawdę nosisz i co faktycznie jest ci potrzebne. Nieużywane ubrania sprzedaj. W Internecie znajdziesz sporo aplikacji, które to ci ułatwią. Resztę ułóż w zestawy i po prostu nie kupuj.

Leave a reply