Jak wybrać meble do recepcji? Rodzaje i funkcje mebli recepcyjnych

0
608

Recepcja jest bardzo istotnym miejscem w każdej firmie. Jak ją urządzić? Sprawdź najważniejsze porady dotyczące wyboru mebli recepcyjnych!

Dlaczego meble do recepcji są tak ważne?

Recepcją nazywa się miejsce, które znajduje się przy wejściu do firmy. Recepcje stosowane są w różnych przedsiębiorstwach, między innymi w hotelach, pensjonatach, hostelach, restauracjach, na siłowniach, w klubach fitness, w biurowcach, salonach fryzjerskich, salonach beauty, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

W miejscu jak recepcja najczęściej dochodzi do zetknięcia się klienta wraz z firmą. Gdy zatem przestrzeń ta zrobi dobre wrażenie, wówczas może zaważyć to na budowie dalszych, pozytywnych relacji. Zatem atrakcyjnie wyglądająca recepcja jest w stanie wpłynąć na kontakty z klientami i z kontrahentami.

Ponadto warto pamiętać o tym, że recepcja jest miejscem pracy, dlatego także powinna być ona urządzona w taki sposób, aby recepcjonista mógł komfortowo z niej korzystać. W recepcji powinny znaleźć się wtedy wszystkie niezbędne sprzęty, a przestrzeń do wykonywania pracy nie powinna być ograniczeniem.

Jakie meble wybrać do recepcji?

Najczęściej używane meble do recepcji to lada recepcyjna. Ma ona zwykle postać dwupoziomowego mebla – wyposażona jest w dwa blaty. Górny blat służy wtedy do obsług klienta, natomiast dolny jest miejscem, w którym znajdują się sprzęty używane przez recepcjonistę oraz jego przestrzeń robocza. Zastosowanie takiej konstrukcji lady recepcyjnej powoduje, że wyróżnia się ona optymalną funkcjonalnością.

Dodatkowo jako meble do recepcji mogą być wykorzystane także inne typy sprzętów, na przykład jak regały, kontenerki, komody, które umieszczane są za ladą. Pomagają one wtedy w prezentacji produktów czy też w przechowywaniu mienia, na przykład dokumentów lub sprzętów biurowych.

Dodatkowe funkcje lad recepcyjnych

Lady recepcyjne mogą pełni również dodatkowe funkcje w zależności od ich wyposażenia:

  • Półka – podstawka po stronie klienta, która pozwala na umieszczenie na niej torebki, portfela.
  • Podświetlenie – pozwala na efektowne zaprezentowanie lady, a po stronie recepcjonisty ułatwia mu wykonywanie obowiązków.
  • Logo firmy – wykonywane na indywidualne zamówienie i umieszczone na froncie lady.

Lada recepcyjna – gotowa czy na wymiar?

Lady to meble do recepcji, które mogą być zakupione w dwóch wariantach – jako gotowe albo wykonane na wymiar.

Meble recepcyjne gotowe są niedrogie i często dostępne są one od ręki. Dzięki temu chętnie wybierane są przez firmy, które nie dysponują dużym budżetem na wyposażenie swojej siedziby. Szeroka gama wzorów powala na wybranie lady dopasowanej do stylu aranżacji wnętrza.

Druga opcja to meble do recepcji wykonane na wymiar przez zakład stolarki. W tym przypadku atutem jest możliwość wykonania zabudowy na indywidualne zamówienie, aby można było dopasować ją specjalnie do miejsc montażu, stylu otoczenia oraz indywidualnych wymogów firmy.

Z ofertami gotowych mebli recepcyjnych oraz firm wykonujących meble do recepcji na wymiar można zapoznać się online.

Leave a reply