Jak znaleźć pracę jako programista?

0
863

Praca w IT to jeden z najlepszych sposobów, aby znaleźć dobrze płatne stanowisko pracy. Szczególnie dużą popularnością cieszy się pozycja programisty, która często nie wymaga wykształcenia wyższego. Ze względu na ogromne zapotrzebowanie, pracodawcy chętnie zatrudniają ambitnych samouków. W związku z tym rodzi się pytanie, jak znaleźć pracę jako programista?

Początki w branży IT

Każdy doświadczony informatyk jest świadom, że w branży IT to pracodawca poszukuje programisty. Niemniej jednak nie oznacza to, że osoba początkująca na starcie odnajdzie zatrudnienie. Aby wymarzona praca stała się rzeczywistością konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Podstawą, tak samo, jak w przypadku poszukiwania każdej innej pracy, jest odpowiednio stworzone CV. Koniec końców jest to wizytówka programisty, która musi zainteresować rekrutera. Dlatego CV musi być merytoryczne i wykazywać, że kandydat ma umiejętności pozwalające na objęcie stanowiska.

Jednak praca programisty wymaga realnych umiejętności. Dlatego oprócz CV jednym z najważniejszych elementów, który decyduje o sukcesie złożonej aplikacji, jest profesjonalne portfolio. Ostatecznie jest to najlepszy sposób dla pracodawcy, aby ocenić prawdziwe umiejętności przyszłego pracownika. Tak więc przed rozpoczęciem poszukiwań pracy należy zadbać o swoje CV i portfolio. Dzięki tym dwóm krokom znacząco zwiększa się szansa na znalezienie pracy oraz na przyszły sukces zawodowy. Kiedy CV oraz portfolio są już gotowe należy się zastanowić, gdzie poszukiwać ofert pracy.

Poszukiwanie pracy w praktyce

Szczęśliwie miejsc, w których można odnaleźć propozycje pracy dla programistów jest wiele! Najlepszym sposobem, aby odnaleźć wymarzoną ofertę jest skorzystania z branżowych portali z ofertami pracy dla specjalistów z sektora IT. Do najpopularniejszych w Polsce stron łączących informatyków z potencjalnymi pracodawcami zaliczyć można m.in.: bulldogjob.pl, justjoin.it, nofluffjobs.com. Szukając pracy w IT w Łodzi warto zajrzeć na stronę https://faceidemia.com.pl/.

Wymienione strony to doskonałe miejsca zarówno dla początkujących programistów, jak i dla informatyków rozwijających twoją karierę od wielu lat. Warto jednak zwrócić uwagę, że odnaleźć można większą ilość branżowych portali. Kolejnym doskonałą przestrzenią na znalezienie oferty pracy są portale społecznościowe.

Rekrutacja przez social media

Na pierwszą linię wysuwa się LinkedIn, który od wielu lat służy jako profesjonalne medium dla specjalistów z najróżniejszych branż. Koniecznie tworząc profil na LinkedIn, należy pamiętać o jego dokładnym uzupełnieniu oraz o umieszczeniu wszystkich informacji, które mogą być interesujące z perspektywy przyszłego pracodawcy.

Nie może tam również zabraknąć linku do wcześniej wspomnianego portfolio! Kolejnym miejscem jest najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie Facebook. Oczywiście, aby odnaleźć interesujące oferty pracy, należy przynależeć do zrzeszających pracodawców i pracowników grup. Podobnie jak w przypadku LinkedIn również facebookowy profil musi być odpowiednio przygotowany.

Leave a reply