Stół drewniany na wymiar – dlaczego warto zamówić indywidualny projekt?

0
676

W salonach mebli można znaleźć wiele ciekawych projektów stołów, w tym także drewnianych. Jednak często po dokładnym przyjrzeniu się większości z nich, da się zauważyć, że stoły te robione są z myślą o przeciętnym użytkowniku, a oryginalność takiego produktu jest niemal zerowa. Dla tych, którzy poszukują mebli unikalnych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb domu, w którym będą stały, powstały profesjonalne stolarnie. Rozważ zlecenie im wykonania stołu drewnianego na wymiar. Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą taka inwestycja. 

Stół drewniany na wymiar – rozmiar ma znaczenie 

Oczywiste jest, że jeśli wybierasz mebel z myślą o konkretnym pomieszczeniu, przed ostateczną decyzją o kupnie, prawdopodobnie zmierzysz go z każdej strony. Jednak stoły w standardowych rozmiarach, które dostępne są w sklepach, niekoniecznie muszą sprawdzić się w twoim mieszkaniu. Stół drewniany na wymiar za to będzie miał dokładnie taką wielkość, jaką sobie zażyczysz. Dzięki temu masz pewność, że nie zabierze niepotrzebnie cennego miejsca oraz pomieści wszystkich domowników. Co więcej, istnieje też możliwość wykonania na wymiar stołu rozkładanego ze specjalnymi dostawkami lub wkładkami. Umożliwi ci to manipulowanie przestrzenią według własnego zapotrzebowania. 

Stół drewniany na wymiar – na co masz wpływ? 

Zlecając wykonanie stołu drewnianego na wymiar masz o wiele więcej możliwości wpłynięcia na projekt niż ci się wydaje. Oprócz rozmiaru, możesz decydować także o kształcie krawędzi oraz nóg, tak by mebel odpowiadał ci wizualnie. Wybierasz samodzielnie także rodzaj drewna. Najczęściej klienci decydują się na drewno dębowe, jednak buk i jesion również mają swoich zwolenników. Przykładowe stoły wykonane z tych trzech gatunków obejrzysz tutaj https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoly/. Od ciebie zależeć będzie także rodzaj wykończenia, więc jeśli preferujesz połyskującą powierzchnię, możesz zamówić stół lakierowany, a jeżeli wolisz bardziej naturalny wygląd, wykończenie olejem będzie dla ciebie odpowiednie. 

Leave a reply