Sklep bhp – czyli jak zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoich pracowników

0
340

Pracodawca ma obowiązek zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Inne będą obowiązywały w biurze, inne w szpitalu, a jeszcze inne na placu budowy. Aby wywiązać się ze swoich obowiązków, firmy muszą nie tylko przeprowadzić szkolenie bhp, ale także zadbać o odpowiedni sprzęt, ubiór i wyposażenie, wszystkie materiały, które są niezbędne dla wykonywania konkretnego zawodu. Te najbardziej wymagające i niebezpieczne, takie jak elektryk, dekarz, spawacz czy budowniczy, wymagają konkretnego sprzętu, a ten z kolei jest w stanie zapewnić sklep bhp.

Co znajdziemy w sklepie BHP?

Sklep bhp to nie tylko miejsce, w którym kupimy odzież roboczą, kaski ochronne czy znaki ostrzegawcze. To miejsce w którym dużą część asortymentu zajmują narzędzia dla elektryków, narzędzia budowlane czy warsztatowe, łomy, młoty i wiele innych potrzebnych w niektórych branżach narzędzi. Tutaj w najpotrzebniejsze artykuły zaopatrzą się także biura, przychodnie, sklepy stacjonarne czy housekeeping, bowiem wirtualne półki sklepu bhp wypełnione są środkami higienicznymi i środkami czystości takimi jak mopy, ręczniki czy chemia do mycia i sprzątania. Sklep bhp, to również miejsce na skompletowanie apteczki pierwszej pomocy i innych przedmiotów, które w razie wypadku czy to w biurze czy na budowie pomogą zabezpieczyć poszkodowanego, a nawet uratować mu życie. Na wyposażeniu sklepu nie mogło zabraknąć również aparatów tlenowych, masek czy filtropochłaniaczy, które chronią przed gazami i parami organicznymi o bardzo wysokich temperaturach.

W sklepie bhp warto bliżej przyjrzeć się również kategorii odzieży roboczej. Zazwyczaj kojarzy nam się ona z odblaskowymi kurtkami, czy ochronnymi spodniami, jednak wśród szerokiego asortymentu znajdziemy też jednolite t-shirty damskie, męskie koszulki polo, ocieplane kamizelki, krótkie spodenki, ocieplane czapki zimowe, skarpety, bluzy, kurtki, fartuchy, a nawet damskie sukienki. Tak bogata oferta sprawia, że w jednym miejscu każda firma jest w stanie zaspokoić wiele potrzeb  związanych z prowadzeniem swojej działalności, wyposażyć pracowników w niezbędne narzędzia oraz obiór i zadbać o ich wygodę i bezpieczeństwo podczas codziennego wykonywania obowiązków.

Leave a reply