Nie lubisz gotować? Na diecie pudełkowej nie musisz!

0
331

Planowanie i gotowanie posiłków to dla Ciebie istny koszmar, a pragniesz zdrowo się odżywiać? W takim przypadku catering dietetyczny może okazać się zbawieniem, a przy tym zapewni wszystkie potrzebne składniki do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poznaj więcej zalet diety pudełkowej. 

Co to jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa do domu to gotowe posiłki w opakowaniach dostarczane przez catering na wskazany adres w określonym przedziale czasowym. Składa się zazwyczaj z gotowych posiłków, które można podgrzać lub zjeść na zimno. Co ważne, posiłki przygotowywane są ze świeżych i zdrowych produktów, więc nie powodują problemów żołądkowo-jelitowych. 

Jednocześnie przygotowana dieta dostarcza wszystkich niezbędnych składników do prawidłowego funkcjonowania. Cateringi dietetyczne oferują wiele różnorodnych diet jak np. dieta pudełkowa sportowa, pozbawiona glutenu, niskokaloryczna, niskowęglowodanowa czy wegańska. Z łatwością można dobrać dietę do naszych indywidualnych potrzeb żywieniowych. 

Jak wybrać catering dietetyczny?

Nie da się ukryć, że ich mnogość na rynku może wprawiać w zakłopotanie i zagubienie. Na co patrzeć przy szukaniu cateringu dietetycznego?

Skarbnicą wiedzy mogą okazać się opinie innych klientów. Im więcej pozytywnych komentarzy, tym mniejsze ryzyko niezadowolenia. Oczywiście sekcje z komentarzami trzeba brać z dystansem. Na portalach społecznościowych można przejrzeć realne zdjęcia od użytkowników, co pozwala na ocenę wielkości oraz wyglądu dań. 

Warto przejrzeć ofertę każdej interesującej nas firmy cateringowej. Takie bonusy, jak możliwość zmiany kaloryczności lub rodzaju diety, a także modyfikacja adresu dostawy są istotne. Coraz częściej można się spotkać z opcją ingerowania w menu. Co to oznacza? 

Możemy wybrać jakie dania mają się pojawić w naszej diecie, zmieniać ilość makroskładników oraz decydować ile posiłków danego dnia chcemy otrzymać. Taką wygodę proponuje m.in. catering dietetyczny primate.diet w Olsztynie (i nie tylko!), z ich ofertą możesz zapoznać się tutaj: https://primate.diet/malpie-miasta/olsztyn

Czym się kierować przy wyborze diety?

Na początek należy zdecydować, czego oczekuje się od diety. Co chce się dzięki niej uzyskać? Czy celem jest utrata wagi, nabranie masy mięśniowej czy po prostu zdrowe odżywianie? Gdy cele są wyznaczone, o wiele łatwiej jest wybrać dietę. 

Ważny jest także wybór odpowiedniej kaloryczności. Jeżeli nie wiesz, jak obliczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, skorzystaj z dedykowanych do tego kalkulatorów dostępnych na internecie. Wybrana przez nas dieta powinna uwzględniać zarówno nasze cele, jak i nasze jednostki chorobowe np. osoby cierpiące na celiakie powinny wybrać dietę bezglutenową. 

Wiele firm cateringowych oferuje wersję testową, co oznacza, że możesz zamówić wybraną dietę na jeden dzień (często w niższej kwocie niż standardowa) i wypróbować posiłki, ocenić świeżość i sytość po zjedzeniu dań. Pozwoli to stwierdzić, czy dana dieta pudełkowa odpowiada naszym wymaganiom. 

Leave a reply