Przesyłki z pobraniem gotówki – zamów kuriera

0
1141

Firmy kurierskie oferują nam ciekawy sposób na dostawę produktu. Jeśli wysyłamy do kogoś sprzedany przedmiot lub potrzebujemy odbioru gotówki możemy nadać przesyłkę wraz z opcją pobrania gotówki. Oferuje ją praktycznie każda firma kurierska, jednak na różnych zasadach. Warto zapoznać się z różnymi opcjami, aby wiedzieć, gdzie najbardziej się to opłaca. W poniższym artykule przedstawimy oferty znanych firm i powiemy, jak nadać przesyłkę za pobraniem. Zapraszamy do lektury!

Przesyłka kurierska z pobraniem gotówki – ile kosztuje?

Paczka za pobraniem nie jest bezpłatna. Za taką dodatkową opcję musimy uiścić stosowną opłatę. W zależności od firmy wynosi ona inną kwotę. Mamy także różne górne granice wysokości pobrania. Oto kilka przykładów z najpopularniejszych firm kurierskich.

Kurier DPD, DHL i UPS

Te trzy firmy są do siebie stosunkowo podobne. Wszystkie oferują przesyłki kurierskie w kraju i za granicą oraz działają na podobnych zasadach. Jeśli chodzi o przesyłki pobraniowe to największą sumę pieniędzy prześlemy przez kuriera DHL. Kwota wynosi 11000 złotych. W przypadku DPD i UPS możemy pobrać maksymalnie 10000zł. To także spora suma. Najtaniej będzie nas to kosztować u kuriera DPD. Tam minimalna opłata wynosi 3,60zł plus VAT lub 0,7% kwoty pobrania. Kurier DHL ma jedną cenę za każdą wysokość pobrania i jest to 5zł plus VAT. W przypadku UPS musimy zapłacić minimum 5zł plus VAT lub 0,45% kwoty pobrania.

Inne opcje przesyłki kurierskiej za pobraniem

Mniejsze kwoty możemy także odebrać przez kurier InPost lub FedEx. W pierwszym przypadku kwota wynosi maksymalnie 5000zł, w drugim 7000zł. Kurier InPost liczy sobie stałą cenę 2,99zł plus VAT za każdą sumę pobrania. W FedEx jest inaczej. Mamy trzy progi cenowe. Do 1000zł zapłacimy 5zł plus VAT. Do 5000zł będzie to 7zł plus VAT. Do 7000zł cena wynosi już 10zł plus VAT. Jak widać nie są to tak atrakcyjne oferty, jak w przypadku wyżej wymienionych kurierów. Firmy po prostu nie stawiają na taką formę dostaw i skupiają się na innych ofertach.

Gdzie najlepiej nadać przesyłkę za pobraniem?

Jak widać gołym okiem są firmy, które mają zdecydowanie bardziej opłacalne ceny przesyłek za pobraniem. Samodzielnie możemy zdecydować z usług którego kuriera skorzystamy. Jeśli jednak chcemy poznać ofertę stricte dla naszego przypadku i przesyłki możemy posiłkować się Internetem. Wystarczy wejść na stronę porównywarki ofert kurierów (https://allekurier.pl/nadaj), aby znaleźć najkorzystniejszą cenę. Tani kurier za pobraniem zostanie znaleziony w kilka sekund! Warto wiec wykorzystać taką metodę.

Kiedy otrzymam pieniądze z pobrania?

Zastanawiacie się pewnie, jak kwota zostanie później do nas dostarczona. W zależności od firmy może to zająć tylko jeden dzień roboczy! Jednak zwykle za taką opcję trzeba dopłacić. Wiele też zależy od wysokości kwoty. Dopłata do szybkiego otrzymania gotówki jest jednak dość niska, więc jeśli zależy nam na czasie warto do niej dopłacić. Cała procedura odebrania i dostarczenia nam pieniędzy jest bardzo dobrze skoordynowana i bezpieczna. Możemy więc jej w pełni zaufać.

Leave a reply