Jak przewozić drobnicę?

0
1307

Drobnica, czyli małe ładunki, to najczęściej spotykany rodzaj przewożonych towarów. Większość firm transportowych zajmuje się realizacją właśnie tego typu zamówień, więc ze znalezieniem przewoźnika nie powinno być większych problemów. Jak jednak mieć pewność, że drobny towar zostanie przewieziony w prawidłowy sposób?

Czym jest transport drobnicowy?

Drobnica to towar o stosunkowo małej wadze i niewielkich rozmiarach. Towar tego typu najczęściej przewożony jest w skrzynkach, beczkach, workach, pudełkach albo butlach. Kształt opakowań jest bardzo zróżnicowany, co może czasem utrudniać realizację zamówienia – towary o nieregularnej formie trzeba ułożyć tak, by podczas jazdy pozostawały w nienaruszonej pozycji.

Zlecając transport drobnicy, na przykład na https://ekspo-trans.pl/slowenia/, trzeba się jednak upewnić, że towar nie zalicza się do kategorii ładunków wymagających specjalnych warunków przewozu. Jako zwykłą drobnicę nie można traktować:

  • leków
  • roślin i żywych zwierząt
  • materiałów wybuchowych
  • wyrobów jubilerskich

Jak zabezpieczać towar?

Transport drobnicy bywa dość kłopotliwy, właśnie ze względu na nietypowe opakowania, nieregularne kształty oraz niską odporność na uszkodzenia. Pudełko łatwo się może zgnieść albo zamoczyć, butelka pęknąć, a worek rozerwać, dlatego drobnica zawsze musi być dobrze zabezpieczona, by podczas rozładunku nie okazało się, że większość towaru uległa zniszczeniu.

Profesjonalne firmy transportowe, jak https://ekspo-trans.pl/, dbają o to, by towar został ułożony i zabezpieczony w prawidłowy sposób. Drobnicę często przewozi się do wielu miejsc, realizując zamówienia innych klientów, więc liczy się też takie ustawienie paczek, które nie będzie utrudniać rozładunku i skróci czas dostawy.

Jak przewozić różne towary?

Drobnicę warto łączyć w jak największe pakunki, dlatego najłatwiej realizować zamówienia dla jednego dostawcy albo do jednej lokalizacji – towar w dużych paczkach jest dowożony do punktu przeładunkowego i tam rozdzielany na mniejsze pakiety dla poszczególnych odbiorców. To oczywiście nie zawsze jest możliwe, dlatego im bardziej oddalone od siebie punkty docelowe dostawy, tym wyższe koszty takiego transportu i więcej utrudnień przy prawidłowym zabezpieczaniu ładunków.

Towary można ze sobą łączyć siatką, taśmami albo ustawiać na dużej palecie. Najlepiej, gdy jeden pakiet zawiera towary podobne do siebie, natomiast gdy drobnica wymaga nieco innych warunków przewozu, na przykład określonej temperatury, potrzebne będą dodatkowe, specjalistyczne zabezpieczenia w przestrzeni ładunkowej.

Leave a reply