Polak pracujący w Belgii lub Holandii może starać się o zwrot podatku z zagranicy

0
482

Popularne kierunki wyjazdów Polaków do pracy za granicę, oprócz Niemiec, to Belgia i Holandia. Zarobki w euro są dla naszych rodaków bardzo atrakcyjne i są w stanie dzięki temu żyć na godnym poziomie po powrocie do Polski. Ci, którzy pracują sezonowo legalnie, dodatkowo mogą liczyć na zwrot z nadpłaconego podatku dochodowego. Cały ten proces nie jest skomplikowany. Wymaga od nich wysłania stosownych dokumentów do urzędu skarbowego w Belgii lub Holandii. 

Zeznanie podatkowe w Holandii – co warto wiedzieć? 

Zwrot podatku z Holandii można otrzymać nawet do 5 lat wstecz, a samo zeznanie podatkowe jest obowiązkowe dla osób, które podejmują się legalnie pracy na terenie tego kraju. Dlatego osoby, które przepracowały tylko kilka miesięcy, mogą starać się o zwrot podatku z Holandii. W tym celu zobowiązane są posiadać oświadczenie o okresie pracy, skany jaroopgave, czyli holenderskiej karty podatkowej, czy kopię dokumentu tożsamości. Całą procedurę, od wypełnienia niezbędnych formalności, po ich wysyłkę, a następnie otrzymania zwrotu podatku, można zlecić profesjonalnemu biuru podatkowemu, które specjalizuje się w pomocy odzyskania nadpłaconego podatku. Dzięki szybkiemu dostarczeniu ich do holenderskiego urzędu skarbowego – Belastingdienst – proces zwrotu podatku zakończyć się może nawet w ciągu 3 miesięcy. Rozliczenie podatku z Holandii – https://holandia.org/zwrot-podatku/zwrot-podatku-z-holandia/ – tutaj uzyskasz więcej informacji. 

Rozliczenie podatku z Belgii obowiązkowe dla każdego

Belgijski urząd skarbowy posiada różne stawki podatkowe, które uzależnione są od dochodów. Od ich całości jesteśmy w stanie uzyskać kilka ulg podatkowych, m.in. ulgę na niepracującą żonę, niepełnoletnie lub niepełnosprawne dziecko. W przypadku Belgii, na zwrot podatku czeka się około pół roku, a z belgijskim fiskusem możemy rozliczać się do 3 lat wstecz. Dokumenty, które należy przygotować do zeznania podatkowego, znajdziemy pod adresem – https://holandia.org/zwrot-podatku/belgia/

Leave a reply