Kredyt, pożyczka z kurierem – na czym to polega?

0
577

Firmy pożyczkowe szukają najróżniejszych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów. Przez wiele lat, aby wziąć pożyczkę, trzeba było udać się do siedziby parabanku lub firmy finansowej, aby jej pracownicy mogli zweryfikować naszą tożsamość i podpisać z nami umowę. Obecnie najpopularniejszym sposobem jest udzielanie szybkich pożyczek przez internet, co jednak w sytuacji, gdy ktoś nie ma dostępu do internetu, a placówka parabanku jest bardzo oddalona od naszego miejsca zamieszkania?

Pożyczka z kurierem a pożyczka online

Jest wiele powodów, dla których ludzie nie chcą korzystać z pożyczek online i należy to uszanować, w końcu każdy zapewne słyszał o różnych oszustwach związanych z chwilówkami. Ponadto większość z nas czuje się bezpieczniej w sytuacji, gdy ma do czynienia z żywą osobą, w obecności której zawiera jakąkolwiek umowę. Co jednak w sytuacji, gdy nie mamy możliwości udać się do placówki banku lub parabanku, aby wziąć kredyt lub pożyczkę? Rozwiązaniem jest pożyczka z kurierem. Jak to działa?

Na czym polega pożyczka z kurierem, opiszemy w dalszej części artykułu, jednak najpierw chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, czy taka pożyczka lub kredyt różnią się zasadniczo od tych branych osobiście, lub przez internet. Jeśli chodzi o warunki, jakie należy spełnić, aby otrzymać tego rodzaju pomoc finansową, to są one identyczne niezależnie od tego, z jakie formy jej udzielania skorzystamy. Informacje na temat tego, co trzeba zrobić, aby dostać kredyt lub pożyczkę można znaleźć na wielu stronach internetowych, na przykład kredyty gotówkowe omawia kredyt-na-bank.pl.

Na czym polega pożyczka z kurierem?

Pożyczka z kurierem różni się od pożyczki online tylko tym, że umowę dostarcza nam kurier i podpisujemy ją w jego obecności, natomiast w przypadku standardowych pożyczek przez internet wszystko odbywa się online. Pożyczka z kurierem ma tę zaletę, że potwierdza on naszą tożsamość, dzięki czemu nie musimy ponosić ryzyka związanego z przesyłaniem przez internet swoich danych wrażliwych lub potwierdzania swojej tożsamości przy wykorzystaniu internetowego konta bankowego.

Aby otrzymać pożyczkę z kurierem, należy złożyć wniosek o pożyczkę przez internet, poczekać na udzielenie odpowiedzi przez parabank, a następnie wypatrywać kuriera, przy którym dopełnione zostaną wszystkie niezbędne formalności.

Wady i zalety pożyczki z kurierem

Oczywistą zaletą wzięcia pożyczki z kurierem jest to, ze nie musimy wychodzić z domu, aby uzyskać pieniądze. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych. Kolejnym plusem tego rozwiązania jest nieskomplikowany sposób potwierdzenia swojej tożsamości, co ucieszy osoby, które nie czują się komfortowo, korzystając z nowoczesnych technologii.

Wadą natomiast pożyczek z kurierem jest to, że pieniądze na naszym koncie mogą znaleźć się znacznie później niż w przypadku zaciągnięcia pożyczki online. Zanim podpisane przez nas dokumenty dotrą do parabanku, może minąć nawet cały dzień, co jest kłopotliwe w sytuacji, gdy pieniądze są nam potrzebne na już.

Leave a reply