Kiedy warto zamówić profesjonalny druk naklejek dla firmy?

0
600

Naklejki firmowe mają bardzo szerokie zastosowanie i za ich pomocą można prowadzić skuteczniejsze kampanie reklamowe w wielu branżach. Kiedy warto zdecydować się na zamówienie druku naklejek? Gdzie można je zamówić? Podpowiadamy!

Dlaczego warto zamówić naklejki firmowe?

Druki jak naklejki mają bardzo szerokie zastosowanie w biznesie. Mogą one spełniać wiele funkcji, między innymi służyć jako samoprzylepne etykiety, materiały reklamowe – wlepki, a także jako sposób znakowania, na przykład materiałów firmowych, opakowań czy produktów.

Naklejki reklamowe mają zatem rozbudowane zastosowanie i mogą być one obecnie używane w wielu różnych obszarach biznesu. Dlaczego warto zdecydować się na ich zamówienie?

Wśród najważniejszych zalet związanych z korzystaniem z naklejek firmowych znajdują się poniższe:

  • Wszechstronne zastosowanie – naklejki mogą być używane do zróżnicowanych celów związanych z informacją, oznakowaniem produktów, reklamą.
  • Łatwa i szybka aplikacja materiałów – są one wyposażone w samoprzylepne folie.
  • Niskie ceny zakupów – druk naklejek reklamowych nie jest związany z wysokimi kosztami.
  • Oszczędność czasu – naklejki z informacjami, na przykład zawierające adres firmy, pozwalają na oszczędzenie czasu na wypisywaniu danych.

Naklejki firmowe – rodzaje

Drukarnie oferujące naklejki firmowe mogą wykonać je w wielu wariantach, dlatego firma może także dopasować je specjalnie do ich przeznaczenia oraz do własnych potrzeb.

Główne rodzaje naklejek używanych przez firmy:

  • Naklejki na podłożu papierowym – są to najtańsze naklejki dostępne w ofercie, wykonane są na papierze w określonym kolorze nadającym tło nadrukowi, na przykład może być to papier biały, szary czy czarny.
  • Naklejki na podłożu foliowym – w tym przypadku możliwe jest uzyskanie efektu naklejki na przezroczystym tle. Folia dodatkowo powoduje wydłużenie trwałości naklejki, która narażona jest na czynniki zewnętrzne, na przykład wilgoć.
  • Naklejki holograficzne – wyposażone są w hologram zmieniający swój wygląd w zależności od kąta patrzenia. Często używane są one do znakowania produktów.
  • Wypukłe naklejki 3D – powstają one przez zastosowanie żywicy, co pozwala na stworzenie estetycznej i trwałej nalepki o wszechstronnym zastosowaniu. Często używane są one do znakowania produktów.
  • Naklejki magnetyczne – to rodzaj wyrobów, które powstają na bazie folii magnetycznych, dlatego przywierają one do powierzchni metalowych.

Gdzie zamówić druk naklejek dla firmy?

Obecnie usługę jak profesjonalny druk naklejek można zamawiać bezpośrednio w drukarniach, jakie zajmują się produkowaniem tego typu druków. W tym celu konieczne będzie dostarczenie do drukarni gotowego projektu nadruku, jaki ma być umieszczony na nalepkach. Można zamówić go bezpośrednio u grafików, w agencjach reklamowych.

Aktualnie druk naklejek dla firm prowadzony jest także przez firmy działające online, co pozwala na zamówienie ich bez konieczności osobistego udawania się do drukarni. Wtedy wystarczy tylko wejść na stronę WWW drukarni, aby tam złożyć zamówienie. Należy załadować projekt druku, a potem wybrać typ naklejki, jej wymiary, nakład oraz zaznaczyć inne parametry.

Podsumowanie

Naklejki firmowe mają bardzo szerokie zastosowanie – mogą być one używane między innymi do oznakowania produktów oraz ich opakowań, mogą być umieszczane na papierach firmowych czy stosowane jako gadżety reklamowe przeznaczone dla klientów. Obecnie profesjonalny druk naklejek można zamawiać w wielu agencjach reklamowych oraz bezpośrednio w drukarniach – również za pośrednictwem internetu.

Leave a reply