Jak zamówić kuriera do domu?

0
556

Nadawanie przesyłek kurierskich jeszcze nigdy nie było tak łatwe i szybkie, nie trzeba nawet wychodzić z domu, wszystko można załatwić zdalnie, siedząc wygodnie na fotelu przed ekranem komputera czy urządzenia mobilnego. Zamawiając kuriera do domu, możliwe staje się zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Wystarczy wypełnić krótki formularz online i zapłacić zlecenie, a przewoźnik przyjedzie pod wskazany adres w celu odebrania przesyłki, co następuje już następnego dnia roboczego. Nie ma w tym niczego skomplikowanego, o czym warto przekonać się osobiście.

Jak zamawia się kuriera do domu?

Kuriera można zamówić po odbiór przesyłki telefonicznie, przez specjalny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie przewoźnika lub za pomocą serwisu kuriera brokerskiego. Ostatnie rozwiązanie jest najwygodniejsze, najszybsze i najtańsze. Można to zrobić w dowolnym momencie i miejscu, oszczędzając czas i pieniądze. Kuriera zamawia się do domu po odbiór różnego rodzaju przesyłek: listów, paczek i palet. Trzeba pamiętać o tym, aby prawidłowo zapakować przesyłkę. Najtańszą metodą wysyłki jest pakowanie standardowe, czyli w sztywny karton o kształcie regularnego prostopadłościanu. Tak przygotowana paczka jest bardzo szybko sortowana w oddziałach kurierskich. Paczki niestandardowe wymagają sortowania ręcznego, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. W celu złożenia zamówienia trzeba wypełnić formularz online, podając w nim dane nadawcy i odbiorcy (podstawowe dane osobowe i adresowe). Nie można też zapomnieć o wpisaniu e-maila i numeru telefonu oraz opisaniu zawartości przesyłki. Po wysłaniu zlecenia i opłaceniu go na podany adres mailowy zostanie przesłany list przewozowy, który trzeba wydrukować i umieścić na paczce. Tak przygotowana przesyłka będzie gotowa do odbioru przez kuriera.

Jak nadawać paczki i zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze?

Na Allekurier zamówienie kuriera jest czymś niezwykle prostym. Wszystko przebiega szybko i bezpiecznie, można też liczyć na atrakcyjne ceny (nawet do 70% taniej niż w przypadku zamawiania kuriera bezpośrednio na stronach przewoźników). Wystarczy wejść na stronę główną brokera kurierskiego, po czym przejść do zakładki nadaj paczkę. Następnym krokiem będzie wycenienie przesyłki, wystarczy wpisać jej wagę i wymiary oraz miejsce doręczenia. Na podstawie podanych danych system automatycznie wyświetli listę dostępnych przewoźników, spośród których będzie można wybrać najkorzystniejszą. Następnym krokiem jest uzupełnienie intuicyjnego formularza.

Pamiętać trzeba o zaznaczeniu tego, aby kurier przyjechał po odbiór przesyłki. Po wpisaniu wszystkich niezbędnych danych pozostaje zaakceptować wszystkie zgody i regulamin, po czym wysłać zlecenie i opłacić swoją paczkę. Kurier powinien ją odebrać już następnego dnia roboczego, chyba że wybór padł na inny termin. Jeśli ktoś nadal ma problem z nadaniem paczki kurierem, to może skorzystać z kompleksowego poradnika dostępnego na stronie allekurier.pl. Znajdują się tam wskazówki dotyczące tego, jak zapakować prawidłowo przesyłkę, przez jaką stronę można zamówić kuriera po odbiór paczki itd.

Leave a reply