Własna strona firmowa – jak ją wykonać?

0
988

Zakładasz własną firmę? W takim przypadku pomyśl jednocześnie o założeniu jej strony internetowej. Jak stać się jej właścicielem? To nie takie trudne, jak myślisz!

Strona firmowa to dzisiaj podstawa. Dzięki niej firma może prezentować swoją ofertę, komunikować się ze swoim otoczeniem, prowadzić działania reklamowe. Wielu przedsiębiorców obawia się jednak, że posiadanie własnej strony będzie dla nich sporym kosztem. Jak jest w rzeczywistości?

Jak założyć stronę firmową?

Przedsiębiorca, który chce mieć własną stronę firmową, ma dwa rozwiązania. Może albo zdecydować się założenie jej we własnym zakresie, albo też może zlecić jej wykonanie zewnętrznej firmie.

Każda z powyższych opcji ma swoje zalety i wady, dlatego należy uwzględnić je przy samodzielnym podejmowaniu decyzji związanej z założeniem swojej strony internetowej. Jaka opcja będzie najtańsza? A która pozwoli na uzyskanie strony o wysokiej funkcjonalności? Sprawdzamy!

Własne założenie strony internetowej

Obecnie do założenia własnej strony WWW nie potrzeba wiedzy programisty. Do dyspozycji są specjalne serwisy internetowe, w ramach których w kilku prostych krokach można założyć i prowadzić własną witrynę. Za jej prowadzenie płaci się wtedy niskie opłaty w formie abonamentu.

Aby otworzyć stronę firmową, wystarczy wybrać jej szablon, a potem uzupełnić ją grafikami i treścią. Oczywiście, wybiera się także nazwę strony, a serwis od razu zajmuje się jej hostingiem i rejestracją nazwy, co znacznie upraszcza jej otwarcie.

W ramach samodzielnie założonej strony można wdrażać także różne funkcjonalności, na przykład prowadzić sklep internetowy. Zakres funkcjonalności jest jednak ograniczony do tych oferowanych przez serwis.

Założenie strony z agencją reklamową

Druga opcja to założenie strony WWW przez zlecenie prac agencji reklamowej. Agencja, która ma w tym zakresie duże doświadczenie, może przygotować stronę odpowiadającą indywidualnym wymaganiom zamawiającego.

Agencja reklamowa może przygotować stronę na dwa sposoby:

  • z gotowego szablonu
  • na indywidualne zamówienie od zera

Strona z szablonu jest prostsza i tańsza w założeniu, dlatego to oferta często wybierana przez mniejsze firmy, które nie dysponują tak dużym budżetem. Strona zaprojektowana na zamówienie daje jednak znacznie większe możliwości, między innymi pod kątem wprowadzanie na niej różnych funkcjonalności.

W powyższych wariantach można także zamówić tworzenie stron internetowych kraków w aliso.pl agencji interaktywnej, która specjalizuje się w świadczeniu usług w ramach reklamy internetowej.

Zlecenie usług sprawdzonej agencji pozwala na uzyskanie atrakcyjnie wyglądającej, wypełnionej jakościową treścią strony internetowej, która dodatkowo przygotowana jest do prowadzenia działań reklamowych.

Podsumowanie

Przedsiębiorca, który chciałby posiadać własną stronę WWW, może zrobić to obecnie na kilka sposobów. Każdy z nich pozwala na założenie witryny spełniającej swoje zadanie. Wtedy, gdy liczy się niski koszt, warto wybrać strony z szablonów, natomiast wtedy, gdy strona ma być indywidualna, trzeba już przygotować się na wyższy wydatek.

Leave a reply