Żaluzje drewniane – wyjątkowy klimat wnętrza, wysoka jakość i niepowtarzalny styl

0
556

Żaluzje okienne wewnętrzne to proste i funkcjonalne rozwiązanie stosowane nie tylko w pomieszczeniach biurowych i ogólnodostępnych, ale także w domach i mieszkaniach. Dzięki regulacji żaluzji można zadbać o to, żeby do pomieszczeń dostawała się optymalna ilość światła. Z drugiej strony, dobierając je odpowiednio do stylu wnętrza uzyskuje się ciekawy efekt dekoracyjny. Żaluzje są proste i wygodne w obsłudze. Dzisiaj wykonuje się je z trwałych materiałów, dzięki czemu mogą służyć przez długi czas. Jedną z najbardziej efektownych opcji są żaluzje drewniane.

Żaluzje drewniane jako wyjątkowo praktyczny i dekoracyjny dodatek wystroju

Żaluzje okienne drewniane to wyjątkowo elegancki, ale i praktyczny element wykończenia wystroju wnętrza. Stosuje się je jako żaluzje wewnętrzne w różnego rodzaju pomieszczeniach. Są lekkie i przywołują skojarzenia z ekologią, która dzisiaj stanowi ważny odnośnik w każdej dziedzinie. Drewno jako materiał używany od wieków w budownictwie i wzornictwie do dzisiaj uznawane jest za najbardziej wygodne i wyjątkowo wartościowe tworzywo.

Poza walorami związanymi z funkcjonalnością wykonanych z niego przedmiotów, jest też materiałem bardzo dekoracyjnym. Żaluzje z drewna łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy regularnie wycierać je z kurzu za pomocą szmatki lub miotełki. Zaleca się, żeby żaluzje drewniane montować raczej w pomieszczeniach, w których nie będą narażone na wilgoć. Nie zawsze sprawdzają się w na oknie w kuchni lub łazience. W pomieszczeniu, w którym wilgotność powietrza jest zbyt duża mogą odkształcać się i ulegać zniszczeniu. W pozostałych pomieszczeniach sprawdzają się idealnie.

Dobór kolorystyki i wymiarów żaluzji

Żaluzje drewniane wykonuje się z różnych gatunków drewna. Dzięki temu możliwe jest wybranie odpowiedniej kolorystyki, pasującej do wystroju pomieszczenia. Do kolorów drewna użytego do produkcji żaluzji dopasowana jest kolorystyka tasiemek odpowiedzialnych za regulowanie lameli. W związku z tym dostępne w ofercie producentów modele mogą być w tonacji jaśniejszej lub ciemniejszej, w zależności od tego, jakie drewno zostało użyte do produkcji.

Żaluzje okienne drewniane dostępne są w różnych wariantach. Lamele czy też tak zwane listki żaluzji mogą być różnej szerokości. Wybór odpowiedniej szerokości zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych upodobań. Zazwyczaj układ lameli jest poziomy. Odpowiedni mechanizm umożliwia różne ułożenie listków, dzięki czemu reguluje się ilość światła, wpadającego przez okno do wnętrza. Rozmiar żaluzji można zamówić indywidualnie pod konkretne wymiary okna. Żaluzje montowane są do sufitu lub do ściany. W przypadku mniejszych rozmiarów żaluzji możliwy bywa montaż do okna.

Żaluzje odpowiednie do każdego stylu wnętrza

Drewno w mieszkaniu czy domu zawsze dodaje mu przytulności i ciepła. Jest to nie tylko wrażenie, ale coś, co faktyczne wynika z cech drewna, dzięki którym od wieków sięga się po nie w przemyśle budowlanym. Z drugiej strony drewno po obróbce zachowuje swoją naturalną urodę. Oznacza to między innymi, że w przeciwieństwie do wszelkich produktów z tworzyw sztucznych, przy produkcji których zakłada się dokładną powtarzalność kolorystyki i motywów, kolorystyka lameli żaluzji drewnianych i specyficzny układ słojów mogę nie być powtarzalne. Jest to charakterystyczną cechą, a jednocześnie zaletą tego typu żaluzji.

Żaluzje drewniane doskonale pasują do różnego stylu wnętrz. Dobierając odpowiednią kolorystykę i mniejszą szerokość lameli można je dopasować do bardzo nowoczesnego pomieszczenia. Szerokie lamele żaluzji drewnianych będą idealnie współgrać z wnętrzami urządzonymi w stylu loftowym, czy też modnymi ostatnio stylami vintage albo boho. Żaluzje drewniane jako wyjątkowo elegancka oprawa okna doskonale sprawdzą się też w pomieszczeniach biurowych, w reprezentacyjnym gabinecie czy sali konferencyjnej. Żaluzje drewniane to bardzo uniwersalne rozwiązanie i najczęstszy wybór tych, dla których jakość wykonania, wyjątkowy styl i klimat wnętrza mają znaczenie.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Leave a reply