Od czego zależy skuteczność dezynsekcji?

0
609

Wiele osób zastanawia się, od czego zależy skuteczność dezynsekcji? Co sprawia, że czasem wystarczy tylko jeden zabieg zwalczania insektów, aby skutecznie je zlikwidować, a innym razem nawet wielkorotne wizyty technika DDD nie odnoszą spodziewanego efektu. Jeśli Ty również należysz do takich osób, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, od czego zależy skuteczność dezynsekcji?

Na wstępie warto podkreślić fakt, że w profesjonalnej dezynsekcji nie chodzi o działania, mające na celu odstraszanie insektów czy ich wyłapywanie (chociaż pułapki stosuje się np. w celu monitoringu obecności szkodników w pomieszczeniach). Specjalistyczne zwalczanie insektów ma tylko jeden cel: ich dokładną likwidację. Z tego powodu miarą skuteczności tych działań jest całkowite pozbycie się szkodników z pomieszczeń. Sprawdź, co wpływa na skuteczność dezynsekcji?

Wiedza, doświadczenie i sprzęt są kluczowe dla skuteczności dezynsekcji

Podstawową kwestią jest wiedza o trybie życia i preferencjach szkodników, a także o środkach owadobójczych, stosowanych w celu ich likwidacji. Informacje te technicy DDD zdobywają na branżowych szkoleniach i we własnym zakresie.

Najobszerniejsza wiedza byłaby jednak niczym, bez umiejętności jej praktycznego zastosowania. Dlatego skuteczność dezynsekcji zależy także od doświadczenia technika, a na jego zdobycie potrzeba lat pracy w tym niełatwym zabiegu. Nic więc dziwnego, że doświadczeni technicy DDD nie mogą narzekać na brak zleceń.

Poza tym równie ważne jest posiadanie i właściwe wykorzystywanie specjalistycznego sprzętu do dezynsekcji. Chodzi przede wszystkim o zamgławiacz ULV, z którego korzysta się najczęściej. Oczywiście oprócz zamgławiaczy używa się całej gamy różnych urządzeń i akcesoriów. Umiejętne posługiwanie się sprzętem także ma wpływ na skuteczność dezynsekcji.

Skuteczność dezynsekcji zależy też od przygotowań do zabiegu

Okazuje się jednak, że doświadczony i dobrze wyposażony technik DDD to nie jedyne, czego potrzeba do szczęścia. Duża rolę dla ogólnej skuteczności zwalczania insektów odgrywają także właściwe przygotowania pomieszczeń do zabiegu. Dzieje się tak dlatego, że w trakcie przygotowań do zabiegów ułatwia się dostęp technikowi do najpopularniejszych kryjówek insektów oraz innych zwykle trudnodostępnych miejsc.

Poza tym nie można pominąć wpływu przygotowań do dezynsekcji na bezpieczeństwo domowników. Pozwalają one bowiem uniemożliwić kontakt środka owadobójczego z akcesoriami kuchennymi czy toaletowymi, zabawkami dziecięcymi itp. O tym, jak dokładnie przygotować się do konkretnego zabiegu dezynsekcji, możesz przeczytać na stronach firmy Dezpro.

Ty również masz wpływ na skuteczność dezynsekcji

Duży wpływ na skuteczność dezynsekcji posiada również sam zlecający taki zabieg. To od jego działań, wykonywanych bezpośrednio po zakończeniu pracy technika, zależy jakość zabezpieczenia pomieszczeń przed szkodnikami. Na przykład w wyniku zamgławiania ULV powierzchnie ścian i podłogi oraz wyposażenia zostają pokryte mikrokapsułkami ze środkiem owadobójczym, które mają zwalczać żerujące insekty. Jeżeli jednak zbyt wcześnie zmyjesz całą podłogę, usuniesz te kapsułki. Z tego powodu po zabiegu zaleca się zmywanie jedynie środkowej części pomieszczenia.

Szczegółowe wytyczne dotyczące czynności po zabiegu zawsze przedstawia technik DDD przed każdym zabiegiem. Pamiętaj, aby dokładnie stosować się do jego zaleceń, ponieważ wpływa to zarówno na skuteczność całej dezynsekcji, jak i bezpieczeństwo Twoje, domowników oraz domowych zwierząt.

Kiedy dezynsekcja okazuje się nieskuteczna?

Pomimo tego wszystkiego zdarzają się sytuacje, w których dezynsekcja okazuje się nieskuteczna. Objawia się to powrotem insektów w krótkim czasie po wykonaniu zabiegu. Winnym takiego stanu rzeczy nie zawsze okazuje się technik DDD. Szkodniki mogą bowiem bardzo szybko przywędrować np. od sąsiada, chociażby przez szparę pod drzwiami.

To właśnie z tego powodu tak duże znaczenie mają także zalecenia technika DDD dotyczące właściwego zabezpieczenia mieszkania czy domu przed inwazją insektów. Pracownik Dezpro, zanim rozpocznie zabieg zawsze wykonuje dokładną inspekcję pomieszczeń i doradza właścicielowi, jak może skutecznie chronić swoje wnętrza przed szkodnikami.

Więcej na ten temat: https://dezpro.pl/oferta/dezynsekcja/

Leave a reply