Czy warto postawić na wycieraczkę aluminiową?

0
738

Wycieraczki aluminiowe montowane są w obiektach o średnim oraz wysokim natężeniu ruchu. Nie jest to rozwiązanie dedykowane osobom prywatnym. W zdecydowanej większości przypadków konstrukcja jest projektowana w oparciu o specyfikację dostarczoną przez klienta. Wszystko po to, aby pod każdym względem była ona zgodna z posiadanymi potrzebami oraz oczekiwaniami. Marka Alumatex.pl posiada wyjątkowo rozbudowaną ofertę, co ułatwia znalezienie odpowiedniego wariantu.

Wymienny wkład

W wycieraczkach przemysłowych wkład wewnętrzny jest wymienny, a więc w dowolnym momencie można przywrócić konstrukcji pierwotną funkcjonalność. Częstotliwość wymiany wspomnianego elementu zależy od wielu czynników. Należy uwzględnić nie tylko ruch pieszy, ale również koły (np. wózków dziecięcych w galeriach handlowych, widlaków z przedsiębiorstwach logistycznych). Godny polecenia producent wycieraczek zazwyczaj umożliwia wybór rodzaju wypełnienia. Dobrą opcją jest naprzemienne ułożenie wkładu rypsowego oraz winylowego. Dzięki niemu możliwe jest ograniczenie rozprzestrzeniania zarówno piasku, kurzu, jak i wilgoci. Utrzymanie porządku wewnątrz budynku stanie się łatwiejsze.

Wytrzymała konstrukcja

Niemal każdy producent wycieraczek gwarantuje szeroki wybór produktów. Decyzji o zakupie nie należy podejmować zbyt pochopnie. Pierwszym krokiem jest przeanalizowanie parametrów użytkowych. Należy zwrócić szczególną uwagę na odporność na uszkodzenia. Modele aluminiowe cechują się nieprzeciętną wytrzymałością, dzięki czemu przez lata nie tracą swojej pierwotnej formy. Nie trzeba obawiać się również procesów korozyjnych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na żywotność omawianego materiału. Aluminium jest przystosowane do pracy w najcięższych warunkach.

Izolacja akustyczna

Warto wiedzieć, że w sprzedaży znajdą się także wycieraczki aluminiowe zapewniające doskonałą izolację akustyczną. Tłumią one hałasy generowane podczas przemieszczania się, co pozytywnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w pobliżu. Aluminiowy profil pokrywany jest specjalistyczną taśmą akustyczną.

Leave a reply