Przydatne funkcje lokalizatora GPS dla dziecka?

0
513

Lokalizator GPS kojarzy się całkiem słusznie z urządzeniami będącymi nawigacjami samochodowymi. Jednak system GPS wykorzystywany jest również i w innych przypadkach, np. do lokalizowania ludzi. Jeśli kupujesz lokalizator GPS z myślą o swoich dzieciach i chcesz móc sprawować kompleksowo kontrolę rodzicielską nad nimi, zastanów się, jakie funkcje lokalizatora będą dla ciebie najbardziej przydatne.

Wielotorowa lokalizacja

Pomyśl o sytuacji, gdy chcesz zobaczyć, gdzie jest twoje dziecko, ale w aplikacji obsługującej lokalizator GPS  nic się nie wyświetla lub obszar potencjalnej lokalizacji dziecka jest zbyt duży. GPS co prawda daje dokładne wyniki lokalizacji – nawet z dokładnością do kilku metrów, jednak tylko na otwartej przestrzeni. Jego precyzja maleje, jeśli użytkownik z lokalizatorem znajdzie się np. w galerii handlowej czy w wielorodzinnym budynku mieszkalnym. To ważne, aby wówczas sprzęt był w stanie skorzystać z innych sygnałów zwiększających dokładność lokalizacji, np. sygnału operatorów telefonii komórkowej czy sygnału Wi-Fi.

Możliwość wykonywania i odbierania połączeń głosowych

Cenną i niezwykle użyteczną tak dla dziecka, jak i dla rodziców funkcją lokalizatora GPS dla dziecka będzie możliwość wykorzystania go jako urządzenia zastępującego telefon komórkowy. Lokalizator musi być przy tym wyposażony w kartę SIM, by móc z niego korzystać do wykonywania oraz odbierania połączeń głosowych.

W wielu przypadkach rodzice mogą ponadto ustalić kilka czy kilkanaście numerów, z którymi może kontaktować się dziecko.

Możliwość wyznaczenia tak zwanych stref bezpiecznych

Kolejną funkcją lokalizatora może być opcja wyznaczania stref bezpiecznych, w których w konkretnych godzinach powinno znajdować się dziecko, np. w szkole, na podwórku, na boisku szkolnym i tak dalej. Rodzic ustanawia je w aplikacji obsługującej lokalizator, a jeśli dziecko przekroczy granice wyznaczonego obszaru, to lokalizator od razu informuje o tym fakcie rodzica dzięki stosownym alertom. Ten może podjąć kroki mające na celu ustalić, co się dzieje z jego pociechą. Będzie to dla ciebie przydatne zwłaszcza na wczesnym etapie kształtowania samodzielności twojego dziecka. Więcej o kontroli rodzicielskiej: https://www.calmean.com/produkty-calmean/parental-control/.

Przycisk SOS

W życiu mogą zdarzyć się różne sytuacje, na przykład złamanie ręki czy nogi na placu zabaw lub na boisku szkolnym. Dziecko może wpaść w panikę, jeśli coś takiego się wydarzy. By jak najszybciej mogło wezwać twoją pomoc, wybierz lokalizator z przyciskiem SOS, taki jak ma zegarek smartwatch dla dzieci Calmean. To prosty przycisk umieszczony w obudowie lokalizatora, który po przyciśnięciu wysyła alert w aplikacji rodzica lub na twój telefon komórkowy w formie SMS-a o prośbie o pomoc oraz z lokalizacją, co pozwoli ci szybko dotrzeć do dziecka, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Takie cztery kluczowe funkcje lokalizatora GPS dla dziecka sprawią, że wyposażysz go w urządzenie, które pomoże ci zawsze dowiedzieć się, gdzie jest twoja pociecha i pomóc jej, jeśli będzie potrzebowała twojego wsparcia. Dowiedz się więcej o tym, jakie przydatne funkcje ma ten sprzęt: https://www.calmean.com/blog/lokalizator-dziecka-jakie-ma-przydatne-funkcje-dla-najmlodszych/.

Leave a reply